Okan is de commerciële naam voor Cylicodiscus gabunensis Hars, en behoort tot de familie van de Leguminosae. Het komt voor in de tropische bossen van West-Afrika. In België wordt het ingevoerd vanuit Gabon, Kameroen, Ghana en Ivoorkust. Het kernhout van okan is fraai geel tot goudbruin, met een olijfgroene tint. Onder invloed van licht wordt het roodbruin, en soms koperkleurig. Het spinthout is lichtroze en scherp afgelijnd van het kernhout. De nerf is matig grof, de draad vaak kruisdradig.
Het kernhout van okan is zeer duurzaam (natuurlijke duurzaamheidsklasse I), het spint niet duurzaam (natuurlijke duurzaamheidsklasse V).
Okan heeft een hoge densiteit en wisselend draadverloop. Toch laat het zich met aangepast snijgereedschap onder een snijhoek van 10° glad bewerken. Het laat zich goed draaien. Maar vergeet niet voor te boren!
Wij kunnen helaas niet gevestigd blijven op onze huidige locatie, dus hebben wij besloten later dit jaar te stoppen met Houthandel Woerden.
Dit is natuurlijk heel jammer voor onze medewerkers, onze vaste klanten en iedereen die ons een warm hart toedraagt, maar dit betekent ook dat alles weg moet en u dus kunt profiteren van enorme kortingen zo lang de voorraad strekt.
Reviews
There are no reviews yet.